• Krásny športový úspech nášho žiaka Tomáša

• Žiak našej školy, šiestak Tomáš Stach,  sa vo voľnom čase venuje netradičnej atletickej disciplíne – chôdzi. Pod vedením pána trénera Burcla sa mu podaril  krásny výsledok. Stal sa Majstrom západoslovenského kraja v chôdzi na 3 000m v kategórii starší žiaci. Tomášovi srdečne gratulujeme!!!! Tomáš hľadá parťáka na spoločné tréningy, takže ak niekto má záujem dozvedieť sa viacej, kontaktujte ho.

• Dobré ráno v ŠKD

• Nová interaktívna hra pre žiakov

Naším žiakom spríjemňuje rána v školskom klube nová interaktívna hra, kde s obľubou súťažia. A každý, kto ide okolo, rád sa k nim pridá a zahrá sa tiež. Lebo rána na Felcánke nie sú zlé .......

• Okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku – máme víťazku!

• Dňa 19.1.2023 sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku. Našu školu reprezentovali 2 žiačky. V kategórii 1A súťažila Eliška Cibulková (7.A) a v kategórii 1B Kristínka Lenghartová (8.A). Vo veľmi silnej konkurencii žiakov z 11 základných škôl a gymnázia z okresu Hlohovec si v kategórii 1B naša Kristínka Lenghartová vybojovala 1. miesto a postupuje do krajského kola. Eliška Cibulková je úspešnou riešiteľkou a obsadila 8. miesto z celkového počtu 14 žiakov v kategórii 1A. Dievčatám gratulujeme a Kristínke prajeme veľa úspechov pri reprezentácii nielen našej školy, ale aj celého okresu Hlohovec na krajskom kole v Trnave.

• Deň komplimentov 24.01.2023

• Nástenka komplimentov

Deň komplimentov vznikol v roku 1998 na základe iniciatívy Američaniek Kathy Chamberlin z Hopkintonu v štáte New Hampshire a Debby Hoffman z Concordu v New Hampshire. V tento deň by mal každý vyjadriť kompliment aspoň piatim ľuďom, a tak vyzdvihnúť to, čo na osobe oceňuje. My na Felcánke sme sa v tento deň rozhodli spríjemniť žiakom, pani učiteľkám, ale aj nášmu školníkovi, pani upratovačkám, či pani kuchárkam, a to vo forme milých komplimentov a odkazov na nástenke komplimentov. Veríme, že každého milý odkaz poteší.

• Matematický klokan

• Aj v tomto školskom roku sa naša škola zapája do medzinárodnej matematickej súťaže Matematický klokan. Ak chceš 27.marca s nami klokaniť aj ty, uhraď do 15.2.2023 u svojej triednej pani učiteľky (I.stupeň) alebo pani učiteľky, ktorá ťa učí matematiku (II. stupeň) štartovné 5 €. Podrobnejšie informácie o súťaži nájdeš TU.