• Mimoriadny úspech našich žiačok na krajskom finále súťaže Jazykový kvet

• Dňa 25. 4. 2024 sa tri žiačky našej školy, Kristínka Lenghartová (9.A), Nelka Křížová (9.A) a Nataša Marková (5.B), zúčastnili krajského finálového kola anglickej recitačnej súťaže Jazykový kvet v Trnave. Žiačky súťažili v prednese anglickej prózy v II. kategórii v prevzatej tvorbe. Výsledky KF našich žiačok sú:

1. miesto:  Kristínka Lenghartová

2. miesto: Nelka Křížová

3. miesto: Nataša Marková

Kristínka Lenghartová postupuje do celoslovenského finále. Žiačkam blahoželáme a Kristínke prajeme veľa úspechov pri reprezentácii našej školy i Trnavského kraja v celoslovenskom kole v Nitre.

• Oznam Mestského kultúrneho centra v Hlohovci

• Mestské kultúrne centrum v Hlohovci  má fungujúci TIK TOK.

Náš účet je kultura_hlohovec

Ak chceš vedieť, aké kultúrne a spoločenské podujatia ťa čakajú v meste Hlohovec, tak check-uj TIK TOK kultura_hlohovec alebo Instagram @kultura_v_hlohovci.

Buď v obraze a zabav sa s nami.

• Úspech v celoštátnom kole Olympiády v anglickom jazyku

• Dňa 8. 4. 2024 sa v Bratislave uskutočnilo celoštátne kolo Olympiády v anglickom jazyku. Našu školu, a zároveň  aj celý Trnavský kraj reprezentovala naša žiačka Kristínka Lenghartová /9.A/.  Kristínka sa v silnej konkurencii najlepších žiakov z celého Slovenska v kategórii 1.B umiestnila na 5. mieste a je úspešnou riešiteľkou. Kristínke blahoželáme a prajem veľa ďalších úspechov .

• Anglická ALF súťaž – školské kolo

• Minulý týždeň sa v dňoch 8. 4. – 12. 4. uskutočnila na našej škole online školská súťaž ALF v riešení anglických testov. Do súťaže sa zapojilo spolu 62 žiakov z II. stupňa. V programe ALF každý ročník II. stupňa dostal 10 súťažných testov. Žiaci testy vypracovávali priebežne počas celého týždňa.

Vyhodnotené boli triedy aj jednotlivci. Triedy s najvyšším počtom bodov na žiaka sa umiestnili nasledovne:

1.miesto VII.A

2. miesto VII.B

3. miesto VI.A trieda.

Poradie  žiakov s najlepším výsledkom na škole :

1. miesto – Samuel Zavadil z IX.A

2. miesto - Nela Křížová z IX.A

3. miesto -Táňa Búdová z V.B

• Jazykový kvet - krajské semifinále

• Krajské semifinále anglickej recitačnej súťaže – Jazykový kvet sa uskutočnilo tento rok v marci 2024 formou online videonahrávok súťažných príspevkov na úrovni krajov. Našu školu v krajskom semifinále reprezentovali tri žiačky: Nataša Marková (5.B), Nelka Křížová (9.A) a Kristínka Lenghartová (9.A). Žiačky prednášali anglickú prózu v kategórii žiakov II. stupňa ZŠ. Všetky tri žiačky postúpili do krajského finálového kola v Trnave. Dievčatám blahoželáme a prajeme veľa úspechov v krajskom finálovom kole.

• Naši žiaci úspešní v okresnom kole Školského pohára SFZ

• V utorok, 9. 4. 2024, sa naši chlapci zúčastnili skupinovej fázy okresného kola Školského pohára SFZ. Naši piataci a šiestaci prešli skupinou hranou na ZŠ sv. Jozefa ako nôž maslom, vyhrali všetky tri zápasy a len s jedným inkasovaným gólom postúpili do finále okresného kola, ktoré sa uskutoční v piatok, 12. apríla na 2. ZŠ. Výsledky: ZŠ s MŠ A. Felcána - ZŠ Leopoldov 2:0, ZŠ Šulekovo - ZŠ s MŠ A. Felcána 0:6, ZŠ s MŠ A. Felcána - ZŠ Pastuchov 2:1. Zostava: Candrák, Martiník - Pos, Borčány - Malec, Kmetty, Cvecho, Kaničár

• Objednávanie pomôcok k budúcemu školskému roku

• Vážení rodičia, aj v tomto školskom roku máte možnosť zakúpenia sád zošitov, ktoré zostavili triedne pani učiteľky presne na mieru každého ročníka.

AKO PREBIEHA PREDAJ ODPORÚČANÝCH SÁD CEZ ESHOP?

• Rodič si vyberie v internetovom obchode zo zoznamu svoju školu a odporúčanú sadu pre daný ročník (napr. tohtoroční siedmaci si vyberajú sadu pre 8. ročník).

• V odporúčanej sade môže robiť zmeny, a to pridať pomôcky alebo ubrať, ak mu zvýšili z minulého školského roka.

• K objednávke si môže pridať aj mnoho doplnkových školských potrieb a nakúpiť všetko, čo potrebuje, na jednom mieste.

• Pri objednávke do 27. 7. 2024 je bude sada doručená do školy zdarma.

Ak Vám nevyhovuje takýto spôsob objednávky, môžete sady zošitov zaplatiť v hotovosti triednej pani učiteľke do konca apríla.

Sady zošitov si môžete objednať tu.