• Organizácia začiatku nového školského roka

• Vážení rodičia, milí žiaci. V pondelok 5. 9. 2022 o 9:00 sa uskutoční pred budovou školy slávnostné otvorenie školského roka. Po ňom sa žiaci odoberú spolu s triednymi učiteľkami do svojich tried. Vyučovanie končí v prvý deň o 10:30. Školská jedáleň aj ŠKD fungujú až od utorka. V prípade, že chcete, aby sa žiak od 6.9. stravoval v školskej jedálni, treba v pondelok priniesť vyplnený zápisný lístok zverejnený na stránke školy vedúcej školskej jedálne. V pondelok môžete tiež svoje dieťa dodatočne zahlásiť do ŠKD (ak ste tak nespravili na konci minulého šk. roku). Pred prvým vstupom do školy musí žiak odovzdať  vyhlásenie o bezpríznakovosti v elektronickej forme (dostupné v Edupage cez modul Žiadosti), prípadne si ho môžete vytlačiť na tomto odkaze. V utorok sa žiaci I. stupňa učia 4 vyučovacie hodiny a žiaci II. stupňa 5 vyučovacích hodín. Riadne vyučovanie podľa rozvrhu začína od stredy 7. 9. 2022.

Dňa 6.9.2022 o 16:30 sa uskutočnia triedne rodičovské združenia, na ktorých budú rodičia informovaní o dôležitých informáciách ohľadom priebehu školského roka 2022/2023; budú oboznámení so školským poriadkom, systémom hodnotenia a klasifikácie a ich zmenami. Zároveň na združení prebehne aj voľba členov do rady školy.  Účasť zákonných zástupcov je nevyhnutná.

Tešíme sa na vás!

• Voľby do rady školy

• Vážení rodičia,

nakoľko nám končí funkčné obdobie členov Rady školy, dňa 6. 9. 2022 sa na škole uskutoční voľba členov za rodičov. Prosíme Vás, aby ste svoje návrhy na zástupcov spomedzi rodičov nahlasovali prostredníctvom Edupage formou správy, osobne triednym učiteľom prípadne vedeniu školy prostredníctvom mailu /zs.felcana@gmail.com/. Navrhnutý člen do rady školy musí s kandidatúrou súhlasiť, čo potvrdzuje podpisom. Termín uzávierky je do 5.9.2022 do 12:00 hod.

Ďakujeme za Váš záujem a prajem pekný deň.

• Oznam pre rodičov budúcich prvákov

• Milí rodičia,

máte doma budúceho prváčika a vy už myslíte na to, čo potrebuje?

Nekupujte vopred zbytočne veľa vecí. Škola už zabezpečila pre našich prváčikov sadu predpisových zošitov, pracovný zošit “Moje prvé čiary“, sadu pomôcok pre 1. ročník (výkresy, farebný papier, potrebné zošity, slovníček, štetce a plastelínu) a učebnice.

Na vás zostáva zakúpiť:

• vhodnú školskú tašku
              • peračník (nenechajte sa prosím zlákať maxi peračníkom), ktorý by mal mať dostatok priestoru pre 2 ceruzky-HB, 2 atramentové perá Tornádo (deti ich budú používať až od konca októbra), bielu mäkkú gumu, jednoduché strúhadlo, menšie pravítko, nožnice s oblými hranami a malé tyčinkové lepidlo
              • v triedach majú všetky deti pripravené boxíky na výtvarnú výchovu, vy len dokúpite vodové farby a voskovky(odporúčame značku Koh-i-noor), plastový pohárik na vodu s vrchným uzáverom
              • do vrecka na telesnú výchovu pripravte biele tričko, teplákovú súpravu, teda nohavice a mikinu zo vzdušných materiálov, a ak bude teplejšie, tak krátke nohavice, ponožky, tenisky s bielou podrážkou, aby nezanechávala šmuhy
              • prezuvky (odporúčame klasické plátenné papučky)
              • boxík na desiatu a fľašku na vodu
              • balík hygienických papierových vreckoviek (10ks), ostatné hygienické potreby zabezpečí škola

Odporúčame pomôcky vhodne označiť menom dieťaťa.

V deň nástupu detí do školy sa rodičia stretnú s triednou pani učiteľkou a upresnia si ďalšie potrebné informácie.

Tešíme sa na Vás!