• Exkurzia do Modry

• Žiaci 7., 8. a 9. ročníka zavítali 29.11.2022 spolu s pani učiteľkami slovenského jazyka A. Habdovou a E. Polányiovou do Múzea Ľudovíta Štúra v Modre. Žiaci sa dozvedeli zaujímavosti zo života Ľ. Štúra, navštívili aj jeho pamätnú izbu a po námestí sa prešli k modranskému cintorínu, kde je  miesto jeho posledného odpočinku.

• POĎAKOVANIE

• Zbierka "DARUJ HRAČKU" poďakovanie

Zo srdca ĎAKUJEME za množstvo hračiek a knižiek, ktoré ste za dva dni vyzbierali. Dary boli odovzdané do OC Nitra, kde cez občianske združenia budú darované deťom zo sociálne znevýhodnených rodín a deťom z detských domovov, kde vykúzlia úsmev svojím novým malým majiteľom.

• Vianoce, Vianoce prichádzajú...

• V nedeľu sme zapálili prvú sviečku na adventnom veci. To znamená, že Vianoce sú už za dverami. Na našej škole už teraz vládne príjemná vianočná atmosféra. Ďakujeme, pani vychovávateľky.

• Daruj hračku

• Naša škola Felcánka sa zapojila do dobrovoľnej akcie "DARUJ HRAČKU", ktorej cieľom je doručiť hračky a knihy deťom, ktoré nemajú to štastie vlastniť svoje hračky či knižky. Zapojiť sa je veľmi jednoduché. Stačí ak žiaci prinesú hračky a knižky v dobrom stave, z ktorých možno už vyrástli, alebo sa s nimi už nehrávajú a v dátumoch 24.11.2022- 25.11.2022 ich odovzdajú sociálnej pedagogičke Mgr. Martine Divincovej. Hračky budú následne odovzdané obchodnému Centru Nitra, kde je zberné miesto. Za každú darovanú hračku, či knižku zo srdca ĎAKUJEME.

• Sereď - Múzeum holokaustu

• Dňa 16.11.2022 sa žiaci VIII.A a IX.A zúčastnili poznávacej exkurzie do Múzea holokaustu v Seredi, ktoré vzniklo v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora. Žiaci sa tak mohli oboznámiť  s autentickými  dokumentami, fotografiami a predmetmi súvisiacimi s prenasledovaním Židov na území Slovenska. Sprievodcovia im priamo v priestoroch tábora sprostredkovali výklad i odbornú prednášku o udalostiach, na ktoré by sa nemalo nikdy zabudnúť.

• Jazykový kvet

• JAZYKOVÝ KVET – ŠKOLSKÉ KOLO

Dňa 9.11. sa na našej škole uskutočnilo školské kolo anglickej recitačnej súťaže – Jazykový kvet. Porota zložená z vyučujúcich ANJ na našej škole si z I. stupňa vypočula 8 súťažných príspevkov a z II. stupňa 22 príspevkov.

Z I. stupňa sa žiaci umiestnili nasledovne:
              1. miesto: Nataša Marková   4.B,
                               Juraj Kučerka        4.B,
              2. miesto: Sára Valenčíková  3.B,
              3. miesto: Mia Matiašovičová 3.A.

Z II. stupňa sa žiaci umiestnili nasledovne:
              1. miesto: Nela Křížová 8.A,
                                Kristína Lenghartová 8.A,
              2. miesto: Pavol Demeš 8.A,
                               Timea Toráčová 8.A,
              3. miesto:  Matej Kaničár 5.A,
                                 Samuel Zavadil 8.A,
                                 Kristína Karabová 7.A.

Víťazom blahoželáme. Žiaci Nataša Marková, Juraj Kučerka, Nela Křížová a Kristína Lenghartová budú reprezentovať našu školu na jazykovej recitačnej súťaži Jazykový kvet – krajské semifinále. Prajeme im veľa úspechov.

• Streetbasketbal

• Dňa 15.11. sme sa zúčastnili turnaja starších žiakov, resp. starších žiačiek v streetbasketbale 3v3, ktorý sa konal na našej škole. Chlapci pod vedením Mgr. Adama Kucharíka zdolali oboch svojich súperov, ZŠ Madunice porazili 5:2 a následne ZŠ M.R. Štefánika v pomere 10:2 a zabezpečili si tak postup na krajské kolo. Dievčatá odohrali len zápas, Maduniciam podľahli 0:2.

• Oznam

• Riaditeľstvo školy oznamuje, že na dňa 18.11.2022 (piatok) udeľuje žiakom ZŠ a MŠ riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov. Riadne vyučovanie tried sa začne v pondelok 21.11.2022.