• Oznam školskej jedálne

• Na základe schváleného VZN mesta Hlohovec č. 322/2022 sa zvyšujú poplatky za stravu v školskej jedáln na 2. finančné pásmo A nasledovne:

MŠ                            1,90€ + 0,45€ = 2,35€ /deň      x 20 dní = 47,00€ /mesačne

ZŠ I.stupeň              1,50€ + 0,45€ = 1,95€ /deň       x 20 dní = 39,00€ /mesačne

ZŠ II.stupeň             1,70€ + 0,45€ = 2,15€ /deň       x 20 dní = 43,00€ /mesačne

Platby s uplatnením dotácie 1,30€/ obed:

MŠ hmotná núdza   0,60€ + 0,45€ = 1,05€ /deň      x 20 dní = 21,00€ /mesačne

ZŠ I.stupeň HN        0,20€ + 0,45€ = 0,65€ /deň       x 20 dní = 13,00€ /mesačne

ZŠ II.stupeň HN       0,40€ + 0,45€ = 0,85€ /deň       x 20 dní = 17,00€ /mesačne

Zamestnanci                            2,20€ /deň     44,00€ /mesačne

Prosím rodičov a stravníkov, aby si zmenili nastavenie trvalých príkazov za platby! Ďakujem.

• Oznam o riaditeľskom voľne

• Riaditeľstvo školy oznamuje, že na dni 21. a 22. 12. (streda a štvrtok) udeľuje žiakom ZŠ a MŠ riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov a zvýšenej chorobnosti. Ďakujeme za porozumenie

• Mikuláš 2022

Aj tento rok k nám zavítal Mikuláš so svojími pomocníkmi a rozdal žiakom sladké dobroty.

• Čítanie anglických textov s porozumením – školská súťaž

• V mesiaci november sa na našej škole uskutočnila súťaž v čítaní anglických textov. Texty žiaci dostávali v digitálnej forme spolu s testovými úlohami zameranými na overenie porozumenia prečítaného textu. Vyhodnotili sme jednotlivcov i triedne kolektívy. Súťaže sa zúčastnilo spolu 83 žiakov.

Výsledky súťaže:

1. miesto:   Krúpová Ester  V.A

Urminská Ivana 5.A

Sklenárová Ema 6.B

Hudáková Patrícia 7.A

Kadlečík Lukas  7.A

2. miesto :      Košťálová Ella   7.A

3. miesto:        Vladovič Lukáš  7.A

4. miesto:        Štefanovič Jakub  6.A

5. miesto:        Rybová Sára  7.A

6. miesto:        Miklovičová Ema 8.A

7. miesto:        Zavadil Samuel   8.A

Kaničár Matej 5.A

Lenghartová Kristína 8.A

Statečná Karin 7.A

8. miesto:        Vladovičová Petra  5.A

Žiaci na 1. mieste získali plný počet bodov a žiaci na  2.- 8. mieste stratili menej ako 1 bod.

Vyhodnotenie tried:

1. miesto:  trieda 6.A
              2. miesto : trieda 5.A
              3. miesto : trieda 7.A

Víťazom blahoželáme.

• Oznam ŠJ, ŠKD

• Oznamujeme stravníkom školskej jedálne, že odhlasovanie/prihlasovanie na stravu v tomto kalendárnom roku je možné len do utorka 13. 12. do 14:00. Prosíme, aby ste po tomto dátume už neuhrádzali platby za stravu ani ŠKD, pretože účty budú do konca kalendárneho roka pozastavené. Ďakujeme za pochopenie.

• Olympiáda ANJ - školské kolo

• V dňoch  23. a 24.11. sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády anglického jazyka. V kategórii I.A sa zúčastnilo 9 žiakov zo VI.A,B a VII.A. V kategórii I.B súťažilo 8 žiakov z 8.  ročníka.

Žiaci súťažili v písomnom teste, ktorý zahŕňal gramatiku, slovnú zásobu, čítanie s porozumením, počúvanie s porozumením a aj ústnou formou – tvorba príbehu podľa obrázku. Výsledky najúspešnejších v kategórii 1A  sú:

1. miesto : Eliška Cibulková (7.A)
                2. miesto: Kristína Karabová (7.A)
                3. miesto: Róbert Períček (6.A)

V kategórii 1B:

1. miesto: Kristína Lenghartová (8.A)
              2. miesto: Pavol Demeš (8.A) a Martin Kudla (8.A)
              3. miesto: Nela Křížová (8.A)

Žiačky Eliška Cibulková a Kristína Lenghartová nás budú reprezentovať v okresnom kole. Prajeme im veľa úspechov a držíme palce.

• Poďakovanie za prinesené dary.

V tomto roku z našej školy poputuje pod stromček seniorom 33 darčekov, ktoré ste pomohli vyskladať predovšetkým vy milí rodičia a žiaci Felcánky. Patrí vám za to obrovské ĎAKUJEME a veríme, že obsahy darčekov potešia starenky a starčekov.