• Náboj junior

• Dňa 24.11.2023 sa štyria žiaci 9. ročníka Nela Křízová, Kristína Lenghartová, Šimon Rampach a Samuel Zavadil zúčastnili medzinárodnej matematicko-fyzikálnej súťaže Náboj junior. Spomedzi všetkých tímov, ktoré súťažili na hlohoveckom gymnáziu, sa umiestnili na 2. mieste a v celoslovenskom merítku sa zaradili medzí 10% najúspešnejších tímov. Žiakom ďakujeme za reprezentáciu a gratulujeme ku krásnemu úspechu.

• Anglická recitačná súťaž

• Dňa 9.11. sa uskutočnila na našej škole anglická recitačná súťaž v próze. Súťaže sa zúčastnili 3 žiaci z I. stupňa a 6 žiakov z II. stupňa. Súťaž sa uskutočnila s cieľom vybrať najlepších recitátorov, ktorí budú reprezentovať našu školu v krajskom semifinálovom kole súťaže Jazykový kvet. Vybrali sme 3 recitátorov:

Nela Křížová (9.A)

Kristína Lenghartová (9.A)

Nataša Marková (5.B)

Žiačkam blahoželáme a prajeme veľa úspechov pri reprezentácii školy na súťaži.

• Vesmír očami štvrtákov

• Naši štvrtáci sa na hodinách prírodovedy dozvedeli viac o tom, ako to vo vesmíre funguje, čo ho tvorí a aký je zaujímavý. Následne tieto poznatky využili pri tvorení projektov, ktoré sú umiestnené v interiéri i exteriéri. Vďaka snahe a usilovnosti štvrtáci dokázali do školy priniesť kúsok vesmíru a za bádanie získali preukaz detektíva vesmíru.

• Hovorme o jedle

• V týždni Hovorme o jedle  tretiaci ochutnali ďalšie zaujímavé druhy chleba, ktoré im veľmi chutili...

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

• Aj tento rok sa naša Felcánka zapája do celoslovenskej  kampane Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Do 30.11. 2023 žiaci môžu nosiť do obalených krabíc, ktoré si sami vytvoria v triede ľubovoľné veci podľa zoznamu. Za každý dar pre seniorov zo srdca ĎAKUJEME.