• Akcie ŠKD

• Šport a zábava v ŠKD

Všetky oddelenia ŠKD sa 27.02.2020 stretli pri športových hrách v
        telocvični. Hry prebiehali v rôznych disciplínach, počas ktorých sa deti
        mohli odreagovať a posilniť tak súdržnosť a dobré vzťahy medzi sebou.
        Usmiate a spotené tváričky detí boli dôkazom, že sa popoludnie vydarilo.

Netradičné športové aktivity

Netradičné športové disciplíny ŠKD sa konali 28.11. v našej telocvični. Pohybové aktivity boli kombinované s prvkami populárneho fitnes programu CrossFit.

CrossFit pre deti a mládež je cvičenie, ktoré v sebe spája aspekty z gymnastiky, vzpierania a cvičenie s vlastnou hmotnosťou. Na tváričkách detí bolo poznať náročnosť tohto programu.

(Za svalovicu nezodpovedáme  :) )

Tekvičky

V rámci celého týždňa prebiehali v ŠKD tvorivé dielničky o najkrajšiu tekvičku. Víťazkou sa stala žiačka I.A triedy Mia Riegelová.
        Všetky deti, ktoré sa do súťaže zapojili, boli sladko odmenené.

Mesiac úcty k starším

Práve mesiac október je mesiacom úcty k starším. Spomenuli sme si na ľudí, ktorým oprávnene patrí naša vďaka.

Výstavy ŠKD

Od 14.10. - 18.10.2019 prebiehala v ŠKD výstava jesenných plodov a dekorácií, ktoré si žiaci doma i v škole poctivo pripravili.
        Výstava predmetov, ktoré boli v minulosti prirodzenou súčasťou každodenného života ľudí, nám taktiež zdobí priestory školy.

Deň jablka

Na dopoludňajšie aktivity spojené s oslavou jabĺčok sme nadviazali i
        v ŠKD. Oboznamovali sme sa s rôznymi odrodami tohto ovocia, ktoré si žiaci
        priniesli. Aj celé popoludnie sa nieslo v duch zábavného, chutného
        jabĺčkového dňa.

Šarkaniáda v ŠKD - 23. 10. 2019

Jeseň je, keď padá lístie,
        jeseň je, keď kráka vrana,
        jeseň je, keď celkom iste
        máte radosť zo šarkana.

Radosť, ale i únavu dnes pociťovali žiaci v ŠKD pri púšťaní šarkanov. Niektoré šarkany nechceli vôbec spolupracovať, preto sa im muselo dopomáhať behom. I napriek tomu sme strávili zábavné popoludnie v ŠKD.

Športové popoludnie v ŠKD

Deti z ŠKD prežili športové popoludnie. Slnečný deň (11. 09. 2019) bol nato ako stvorený.Súťažilo sa v rôznych disciplínach a víťazom sa stal každý.

Zdravá výživa

„ Jediný spôsob, ako si uchovať zdravie, je jesť,

čo nechceš, piť, čo nemáš rád a robiť, čo sa ti nepáči." (Mark Twain)

V tomto duchu sa niesol i dnešný deň v ŠKD. Najskôr sme sa porozprávali, čo je pre človeka dôležité, aby bol zdravý. Potom sme si to vyskúšali i v praxi. Pani vychovávateľky nám pripravili super zdravú ochutnávku, ktorá sa ukončila zdravým pohybom na čerstvom vzduchu.

Detský Milionár

Dňa 16. januára 2019 žiaci v ŠKD strávili súťažné popoludnie. Vo vedomostnom kvíze, tak deti mohli prejaviť svoje poznatky najmä z oblasti pravidiel slušného správania.

Víťazom sláva, česť porazeným.

Burza hračiek v stredu 28.11.2018

Milé deti, oprášte cez víkend hračky, s ktorými sa už nehrávate a šup s nimi do školy. Výťažok použijeme na kúpu nových do ŠKD a MŠ. Hračky musia byť funkčné a nepoškodené.

Tanečné popoludnie v ŠKD

Dňa 21.11.2018 sa v ŠKD uskutočnilo zábavné popoludnie, ktorého cieľom bolo užiť si zábavu, hudbu a tanec. Tanečné kreácie sa konali na chodbe školy. Nálada bola výborná a deti sa dosýta vytancovali ..

Dňa  22. 02. 2018 ŠKD usporiadalo v telocvični športové popoludnie pre deti. Súťažilo sa v 6 disciplínach: slalom s florbalovou loptičkou medzi kužeľmi, beh s výskokom, prekážkový beh, kotúľanie lopty na rýchlosť, hod na kôš loptičkami a ľah-sed-výskok na čas. Deti si tak mohli vyskúšať svoju rýchlosť, vytrvalosť a presnosť. Na záver boli odmenení sladkou odmenou.