• ZÁPIS DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY NA ŠKOLSKÝ ROK 2024/2025

• Zápis detí do materskej školy bude prebiehať prezenčne v dňoch 6. a 7. mája od 8.00 do 15.30 hod. Viac informácií o zápise nájdete tu: Informácie k zápisu do MŠ 2024/2025

Tešíme sa Vás!

Hymna - Felcánka

Felcánka - hudba

Felcánka - text

Zistite, čo je nové na našej škole
          • Oznam ŠJ, ŠKD

9. 12. 2022

Oznamujeme stravníkom školskej jedálne, že odhlasovanie/prihlasovanie na stravu v tomto kalendárnom roku je možné len do utorka 13. 12. do 14:00. Prosíme, aby ste po tomto dátume už neuhrádzali platby za stravu ani ŠKD, pretože účty budú do konca kalendárneho roka pozastavené. Ďakujeme za pochopenie.

• Olympiáda ANJ - školské kolo

6. 12. 2022

V dňoch 23. a 24.11. sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády anglického jazyka. V kategórii I.A sa zúčastnilo 9 žiakov zo VI.A,B a VII.A. V kategórii I.B súťažilo 8 žiakov z 8. ročníka.

Žiaci súťažili v písomnom teste, ktorý zahŕňal gramatiku, slovnú zásobu, čítanie s porozumením, počúvanie s porozumením a aj ústnou formou – tvorba príbehu podľa obrázku. Výsledky najúspešnejších v kategórii 1A sú:

• Exkurzia do Modry

29. 11. 2022

Žiaci 7., 8. a 9. ročníka zavítali 29.11.2022 spolu s pani učiteľkami slovenského jazyka A. Habdovou a E. Polányiovou do Múzea Ľudovíta Štúra v Modre. Žiaci sa dozvedeli zaujímavosti zo života Ľ. Štúra, navštívili aj jeho pamätnú izbu a po námestí sa prešli k modranskému cintorínu, kde je miesto jeho posledného odpočinku.

• POĎAKOVANIE

29. 11. 2022

Zbierka "DARUJ HRAČKU" poďakovanie

Zo srdca ĎAKUJEME za množstvo hračiek a knižiek, ktoré ste za dva dni vyzbierali. Dary boli odovzdané do OC Nitra, kde cez občianske združenia budú darované deťom zo sociálne znevýhodnených rodín a deťom z detských domovov, kde vykúzlia úsmev svojím novým malým majiteľom.

• Daruj hračku

23. 11. 2022

Naša škola Felcánka sa zapojila do dobrovoľnej akcie "DARUJ HRAČKU", ktorej cieľom je doručiť hračky a knihy deťom, ktoré nemajú to štastie vlastniť svoje hračky či knižky. Zapojiť sa je veľmi jednoduché. Stačí ak žiaci prinesú hračky a knižky v dobrom stave, z ktorých možno už vyrástli, alebo sa s nimi už nehrávajú a v dátumoch 24.11.2022- 25.11.2022 ich odovzdajú sociálnej pedagogičke Mgr. Martine Divincovej. Hračky budú následne odovzdané obchodnému Centru Nitra, kde je zberné miesto. Za každú darovanú hračku, či knižku zo srdca ĎAKUJEME.

• Sereď - Múzeum holokaustu

22. 11. 2022

Dňa 16.11.2022 sa žiaci VIII.A a IX.A zúčastnili poznávacej exkurzie do Múzea holokaustu v Seredi, ktoré vzniklo v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora. Žiaci sa tak mohli oboznámiť s autentickými dokumentami, fotografiami a predmetmi súvisiacimi s prenasledovaním Židov na území Slovenska. Sprievodcovia im priamo v priestoroch tábora sprostredkovali výklad i odbornú prednášku o udalostiach, na ktoré by sa nemalo nikdy zabudnúť.

• Jazykový kvet

16. 11. 2022

JAZYKOVÝ KVET – ŠKOLSKÉ KOLO

Dňa 9.11. sa na našej škole uskutočnilo školské kolo anglickej recitačnej súťaže – Jazykový kvet. Porota zložená z vyučujúcich ANJ na našej škole si z I. stupňa vypočula 8 súťažných príspevkov a z II. stupňa 22 príspevkov.

Z I. stupňa sa žiaci umiestnili nasledovne:
            1. miesto: Nataša Marková 4.B,
            Juraj Kučerka 4.B,
            2. miesto: Sára Valenčíková 3.B,
            3. miesto: Mia Matiašovičová 3.A.

Z II. stupňa sa žiaci umiestnili nasledovne:
            1. miesto: Nela Křížová 8.A,
            Kristína Lenghartová 8.A,
            2. miesto: Pavol Demeš 8.A,
            Timea Toráčová 8.A,
            3. miesto: Matej Kaničár 5.A,
            Samuel Zavadil 8.A,
            Kristína Karabová 7.A.

• Streetbasketbal

15. 11. 2022

Dňa 15.11. sme sa zúčastnili turnaja starších žiakov, resp. starších žiačiek v streetbasketbale 3v3, ktorý sa konal na našej škole. Chlapci pod vedením Mgr. Adama Kucharíka zdolali oboch svojich súperov, ZŠ Madunice porazili 5:2 a následne ZŠ M.R. Štefánika v pomere 10:2 a zabezpečili si tak postup na krajské kolo. Dievčatá odohrali len zápas, Maduniciam podľahli 0:2.

14. 11. 2022

Riaditeľstvo školy oznamuje, že na dňa 18.11.2022 (piatok) udeľuje žiakom ZŠ a MŠ riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov. Riadne vyučovanie tried sa začne v pondelok 21.11.2022.

• Súťaž o najkreatívnejšieho šarkana

16. 10. 2022

Podmienky súťaže:

1. doma vyrobený (nie kupovaný)
            2. pomáhať môžu rodičia alebo súrodenci
            3. nemusí to byť typický šarkan (môže mať podobu tekvice, netopiera alebo čohokoľvek jesenného alebo halloweenského)

Do súťaže sa môžu zapojiť aj deti z MŠ.

Šarkany môžete odovzdať do piatka 21.10.2022 sociálnej pedagogičke Martine Divincovej. Vystavené budú na spodnej chodbe školy.