• ZÁPIS DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY NA ŠKOLSKÝ ROK 2024/2025

• Zápis detí do materskej školy bude prebiehať prezenčne v dňoch 6. a 7. mája od 8.00 do 15.30 hod. Viac informácií o zápise nájdete tu: Informácie k zápisu do MŠ 2024/2025

Tešíme sa Vás!

Hymna - Felcánka

Felcánka - hudba

Felcánka - text

Zistite, čo je nové na našej škole
          • Športujeme a darí sa nám

12. 2. 2023

V športovej hale Elán sa v nedeľu 5.2. 2023 konal Halový míting Detskej atletiky. Je to celoslovenská súťaž pre všetky deti, ktoré sa začínajú venovať atletike. Veľmi úspešná bola naša žiačka Bianka Kubišová, ktorá je žiačkou V.A triedy a v disciplíne hod plnou loptou obsadila druhé miesto. Bianka je členkou Atletického klubu Bojničky, kde trénuje pod vedením pána Šišku. Srdečne gratulujeme a tešíme sa na ďalšie skvelé výkony našich žiakov.

• Hodnotenie trénerky Katky

7. 2. 2023

Vážení rodičia,

naši žiaci I. stupňa absolvovali už niekoľko hodín telesnej a športovej výchovy v spolupráci s projektom "Tríneri v školách". Naša trénerka Katka Petrovičová sa zodpovedne pripravuje na každú hodinu, aby sa naše deti zdravo vyvíjali a učitelia vzdelávali. Jej hodiny sú veľmi kreatívne, zábavné, s využitím pestrých učebných pomôcok, ktoré škola získala v sume 1680,- €. Deti sa na hodiny veľmi tešia, naučia sa množstvo nových pohybových zručností, zlepšujú sa v telesnej zdatnosti a výkonosti a naši učitelia si rozšíria svoje metodické postupy pri vyučovaní tohto predmetu.

• YPSILON – slovina je hra

6. 2. 2023

Ypsilon je zábavná súťaž pre žiakov základných škôl v predmete slovenský jazyk. Testy boli zamerané na jazykové zručnosti ako sú čítanie s porozumením a písanie, pričom rozvíjali žiacku originalitu, tvorivosť a aktívne myslenie. Toto sú naši šikovní ypsilonkovia:

Polányi Martin I.A

• VŠETKOVEDKO

6. 2. 2023

Všetkovedko je celoslovenská vedomostná súťaž pre žiakov 2.- 4. ročníka základných škôl. Obsahuje otázky zo všetkých oblastí, s ktorými sa žiaci doteraz stretli – vlastiveda, prírodoveda, slovenský jazyk, matematika, anglický jazyk, informatická, dopravná, hudobná a výtvarná výchova. Najlepší súťažiaci získali titul Všetkovedko, ostatní si odnášali titul Všetkovedkov učeň.

6. 2. 2023

Na základe rozhodnutia ministra z 1.2.2023 je Testovanie 5 pre školský rok 2022/2023 zrušené.

Celé znenie rozhodnutia si môžete prečítať TU.

• PYTAGORIÁDA

2. 2. 2023

V decembri 2022 sa uskutočnilo školské kolo Pytagoriády žiakov 3.- 8.ročníka. Okrem matematických vedomostí a zručností rozhodoval aj celkový čas, za ktorý žiaci dané úlohy vyriešili. Medzi úspešných riešiteľov sa zaradili :

P3 : Kolenová Sofia III.A

Matiašovičová Mia III.A

Džupinka Peter III.B

• Dobré ráno v ŠKD

30. 1. 2023

Nová interaktívna hra pre žiakov

Naším žiakom spríjemňuje rána v školskom klube nová interaktívna hra, kde s obľubou súťažia. A každý, kto ide okolo, rád sa k nim pridá a zahrá sa tiež. Lebo rána na Felcánke nie sú zlé .......

• Okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku – máme víťazku!

29. 1. 2023

Dňa 19.1.2023 sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku. Našu školu reprezentovali 2 žiačky. V kategórii 1A súťažila Eliška Cibulková (7.A) a v kategórii 1B Kristínka Lenghartová (8.A). Vo veľmi silnej konkurencii žiakov z 11 základných škôl a gymnázia z okresu Hlohovec si v kategórii 1B naša Kristínka Lenghartová vybojovala 1. miesto a postupuje do krajského kola. Eliška Cibulková je úspešnou riešiteľkou a obsadila 8. miesto z celkového počtu 14 žiakov v kategórii 1A. Dievčatám gratulujeme a Kristínke prajeme veľa úspechov pri reprezentácii nielen našej školy, ale aj celého okresu Hlohovec na krajskom kole v Trnave.

• Deň komplimentov 24.01.2023

25. 1. 2023

Nástenka komplimentov

Deň komplimentov vznikol v roku 1998 na základe iniciatívy Američaniek Kathy Chamberlin z Hopkintonu v štáte New Hampshire a Debby Hoffman z Concordu v New Hampshire. V tento deň by mal každý vyjadriť kompliment aspoň piatim ľuďom, a tak vyzdvihnúť to, čo na osobe oceňuje. My na Felcánke sme sa v tento deň rozhodli spríjemniť žiakom, pani učiteľkám, ale aj nášmu školníkovi, pani upratovačkám, či pani kuchárkam, a to vo forme milých komplimentov a odkazov na nástenke komplimentov. Veríme, že každého milý odkaz poteší.

20. 1. 2023

Aj v tomto školskom roku sa naša škola zapája do medzinárodnej matematickej súťaže Matematický klokan. Ak chceš 27.marca s nami klokaniť aj ty, uhraď do 15.2.2023 u svojej triednej pani učiteľky (I.stupeň) alebo pani učiteľky, ktorá ťa učí matematiku (II. stupeň) štartovné 5 €. Podrobnejšie informácie o súťaži nájdeš TU.

• Oznam školskej jedálne

19. 12. 2022

Na základe schváleného VZN mesta Hlohovec č. 322/2022 sa zvyšujú poplatky za stravu v školskej jedáln na 2. finančné pásmo A nasledovne:

MŠ 1,90€ + 0,45€ = 2,35€ /deň x 20 dní = 47,00€ /mesačne

ZŠ I.stupeň 1,50€ + 0,45€ = 1,95€ /deň x 20 dní = 39,00€ /mesačne