• Zber gaštanov

• Oznamujeme, že zber gaštanov je dnešným dňom ukončený. Ďakujeme všetkým žiakom a rodičom za účasť.

• Súťaž o najkreatívnejšieho šarkana

•  Podmienky súťaže:

1. doma vyrobený (nie kupovaný)
              2. pomáhať môžu rodičia alebo súrodenci
              3. nemusí to byť typický šarkan (môže mať podobu tekvice, netopiera alebo čohokoľvek jesenného alebo halloweenského)

Do súťaže sa môžu zapojiť aj deti z MŠ.

Šarkany môžete odovzdať do piatka 21.10.2022 sociálnej pedagogičke Martine Divincovej. Vystavené budú na spodnej chodbe školy.

• Hovorme o jedle

• V rámci týždňa Hovorme o jedle druháci ochutnali viacero druhov chleba a zistili, že všetky z nich sú veľmi chutné.

• Európsky deň jazykov

• Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov, ktorý si každoročne pripomíname 26.9., si žiaci tento rok pripravili prezentácie krajín, v ktorých máme partnerské školy z projektu Erasmus+. Žiaci si pripravili projekty v anglickom jazyku o krajinách Chorvátsko, Turecko, Taliansko, Severné Macedónsko a Rumunsko. Zaujímavosti o krajinách, o ich kultúre, tradíciách, národných jedlách, geografii a významných osobnostiach predniesli žiaci II. stupňa v slovenčine. Žiaci I. stupňa si pripravili tanečné a spevácke vystúpenia typické pre jednotlivé krajiny. Spolupráca žiakov I. a II. stupňa pri spoločnej prezentácii krajín isté obohatila starších aj mladších žiakov.

• Exkurzia - jaskyňa Driny a hrad Červený Kameň

• Žiaci našich najstarších ročníkov  - ôsmaci a deviataci - včera 5.10.2022 absolvovali spolu s pani zástupkyňou Editou Mihálikovou a pani učiteľkou Andreou Záhorskou zážitkovú exkurziu, pri ktorej navštívili jaskyňu Driny neďaleko Smoleníc. Jaskyňa je známa svojimi úzkymi puklinovými priestormi a prekrásnou kvapľovou výzdobou. Potom putovali ďalej na hrad Červený Kameň, kde si prezreli dobovo zariadené interiéry.

• Felcánska žabka

• V rámci  Európskeho týždňa športu  sme na škole uskutočnili podujatie Felcánska žabka.  Víťazmi v jednotlivých ročníkoch sa stali Anthony Tobl, Zoe Toblová, Matúš Candrák, Zara Košťálová, Andrej Rožnovják, Marek Buzaši, Patrícia Hudáková, Tobias Kadlečík a Matej Arpáš. Víťazom srdečne gratulujeme!