• ZÁPIS DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY NA ŠKOLSKÝ ROK 2024/2025

• Zápis detí do materskej školy bude prebiehať prezenčne v dňoch 6. a 7. mája od 8.00 do 15.30 hod. Viac informácií o zápise nájdete tu: Informácie k zápisu do MŠ 2024/2025

Tešíme sa Vás!

Hymna - Felcánka

Felcánka - hudba

Felcánka - text

Zistite, čo je nové na našej škole

20. 1. 2023

Aj v tomto školskom roku sa naša škola zapája do medzinárodnej matematickej súťaže Matematický klokan. Ak chceš 27.marca s nami klokaniť aj ty, uhraď do 15.2.2023 u svojej triednej pani učiteľky (I.stupeň) alebo pani učiteľky, ktorá ťa učí matematiku (II. stupeň) štartovné 5 €. Podrobnejšie informácie o súťaži nájdeš TU.

• Oznam školskej jedálne

19. 12. 2022

Na základe schváleného VZN mesta Hlohovec č. 322/2022 sa zvyšujú poplatky za stravu v školskej jedáln na 2. finančné pásmo A nasledovne:

MŠ 1,90€ + 0,45€ = 2,35€ /deň x 20 dní = 47,00€ /mesačne

ZŠ I.stupeň 1,50€ + 0,45€ = 1,95€ /deň x 20 dní = 39,00€ /mesačne

• Oznam ŠJ, ŠKD

9. 12. 2022

Oznamujeme stravníkom školskej jedálne, že odhlasovanie/prihlasovanie na stravu v tomto kalendárnom roku je možné len do utorka 13. 12. do 14:00. Prosíme, aby ste po tomto dátume už neuhrádzali platby za stravu ani ŠKD, pretože účty budú do konca kalendárneho roka pozastavené. Ďakujeme za pochopenie.

• Olympiáda ANJ - školské kolo

6. 12. 2022

V dňoch 23. a 24.11. sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády anglického jazyka. V kategórii I.A sa zúčastnilo 9 žiakov zo VI.A,B a VII.A. V kategórii I.B súťažilo 8 žiakov z 8. ročníka.

Žiaci súťažili v písomnom teste, ktorý zahŕňal gramatiku, slovnú zásobu, čítanie s porozumením, počúvanie s porozumením a aj ústnou formou – tvorba príbehu podľa obrázku. Výsledky najúspešnejších v kategórii 1A sú:

• Exkurzia do Modry

29. 11. 2022

Žiaci 7., 8. a 9. ročníka zavítali 29.11.2022 spolu s pani učiteľkami slovenského jazyka A. Habdovou a E. Polányiovou do Múzea Ľudovíta Štúra v Modre. Žiaci sa dozvedeli zaujímavosti zo života Ľ. Štúra, navštívili aj jeho pamätnú izbu a po námestí sa prešli k modranskému cintorínu, kde je miesto jeho posledného odpočinku.

• POĎAKOVANIE

29. 11. 2022

Zbierka "DARUJ HRAČKU" poďakovanie

Zo srdca ĎAKUJEME za množstvo hračiek a knižiek, ktoré ste za dva dni vyzbierali. Dary boli odovzdané do OC Nitra, kde cez občianske združenia budú darované deťom zo sociálne znevýhodnených rodín a deťom z detských domovov, kde vykúzlia úsmev svojím novým malým majiteľom.

• Daruj hračku

23. 11. 2022

Naša škola Felcánka sa zapojila do dobrovoľnej akcie "DARUJ HRAČKU", ktorej cieľom je doručiť hračky a knihy deťom, ktoré nemajú to štastie vlastniť svoje hračky či knižky. Zapojiť sa je veľmi jednoduché. Stačí ak žiaci prinesú hračky a knižky v dobrom stave, z ktorých možno už vyrástli, alebo sa s nimi už nehrávajú a v dátumoch 24.11.2022- 25.11.2022 ich odovzdajú sociálnej pedagogičke Mgr. Martine Divincovej. Hračky budú následne odovzdané obchodnému Centru Nitra, kde je zberné miesto. Za každú darovanú hračku, či knižku zo srdca ĎAKUJEME.

• Sereď - Múzeum holokaustu

22. 11. 2022

Dňa 16.11.2022 sa žiaci VIII.A a IX.A zúčastnili poznávacej exkurzie do Múzea holokaustu v Seredi, ktoré vzniklo v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora. Žiaci sa tak mohli oboznámiť s autentickými dokumentami, fotografiami a predmetmi súvisiacimi s prenasledovaním Židov na území Slovenska. Sprievodcovia im priamo v priestoroch tábora sprostredkovali výklad i odbornú prednášku o udalostiach, na ktoré by sa nemalo nikdy zabudnúť.

• Jazykový kvet

16. 11. 2022

JAZYKOVÝ KVET – ŠKOLSKÉ KOLO

Dňa 9.11. sa na našej škole uskutočnilo školské kolo anglickej recitačnej súťaže – Jazykový kvet. Porota zložená z vyučujúcich ANJ na našej škole si z I. stupňa vypočula 8 súťažných príspevkov a z II. stupňa 22 príspevkov.

Z I. stupňa sa žiaci umiestnili nasledovne:
            1. miesto: Nataša Marková 4.B,
            Juraj Kučerka 4.B,
            2. miesto: Sára Valenčíková 3.B,
            3. miesto: Mia Matiašovičová 3.A.

Z II. stupňa sa žiaci umiestnili nasledovne:
            1. miesto: Nela Křížová 8.A,
            Kristína Lenghartová 8.A,
            2. miesto: Pavol Demeš 8.A,
            Timea Toráčová 8.A,
            3. miesto: Matej Kaničár 5.A,
            Samuel Zavadil 8.A,
            Kristína Karabová 7.A.

• Streetbasketbal

15. 11. 2022

Dňa 15.11. sme sa zúčastnili turnaja starších žiakov, resp. starších žiačiek v streetbasketbale 3v3, ktorý sa konal na našej škole. Chlapci pod vedením Mgr. Adama Kucharíka zdolali oboch svojich súperov, ZŠ Madunice porazili 5:2 a následne ZŠ M.R. Štefánika v pomere 10:2 a zabezpečili si tak postup na krajské kolo. Dievčatá odohrali len zápas, Maduniciam podľahli 0:2.

14. 11. 2022

Riaditeľstvo školy oznamuje, že na dňa 18.11.2022 (piatok) udeľuje žiakom ZŠ a MŠ riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov. Riadne vyučovanie tried sa začne v pondelok 21.11.2022.