• Charakteristika našej materskej školy

•

Materská škola je jednotriedna a nachádza sa na prízemí  ZŠ s MŠ. Má dve miestnosti: triedu a spálňu. Materskú školu  navštevujú deti vo veku 3 – 6 rokov. Naša MŠ sa zameriava na environmentálnu gramotnosť, v súvislosti s vytváraním pozitívneho vzťahu k prírode, vedieme deti k zdravému všeobecnému pohybovému rastu a pohybovým aktivitám , ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou zdravého životného štýlu. Deťom predstavujeme rôzne možnosti pohybu a športu. Na pohybovú činnosť využívame telocvičňu a atletický areál školy.

Počas celého školského roka je škola otvorená širokej rodičovskej verejnosti.

Cieľom spolupráce školy s rodičmi je zapájanie rodičov do života školy, snaha vzbudiť záujmy rodičov o prácu ich detí v škole, prekonať bariéru medzi rodičmi a učiteľmi. Ku formám, ktoré smerujú k dosiahnutiu týchto cieľov patria akcie a podujatia: Tekvičkoví strašiaci, Vianočné tvorivé dielne, Deň matiek, Karneval, Čítanie rozprávok rodičov deťom pred spaním, Rozlúčka s predškolákmi.

• Personálne obsadenie

•